Re: Gminy znów zarobią na mandatach

MAM PYTANIE DO REDAKTORA PIOTRA KOZŁOWSKIEGO
Czy ten artykuł jest sponsorowany przez GDDiA lub rząd??? Bo takiego lewackiego podejścia to już dawno (prócz oryginalnej Gazety Wyborczej) nie czytałem, cytuję:
„Karanie piratów drogowych wysokimi mandatami i zasilanie nimi budżetu państwa to norma, w której nie powinno dopatrywać się spisku, wszak karani są tylko ci, którzy łamią prawo”
W Związku Radzieckim, Czeka potem KGB też karało TYLKO tych którzy łamali prawo, to nie jest żaden argument w przypadku gdy prawo jest FATALNIE STANOWIONE co w naszym państwie nie podlega wątpliwości!!!

Jedźmy dalej, cytuję: „Zakup trzystu nowych fotoradarów ma zwiększyć wpływy do budżetu – w tym też nie ma nic dziwnego, bo więcej fotoradarów to więcej kontroli i więcej mandatów.”
Rozwijając w prostej linii Pańską myśl, wywnioskować można iż państwo aby zwiększyć wpływy do budżetu powinno zatrudnić więcej komisarzy skarbowych „zwiększyć wpływy do budżetu – w tym też nie ma nic dziwnego” w końcu oni też karają TYLKO tych którzy łamią prawo (tyle że skarbowe).

Kontynuujmy, niekonsekwencja w Pańskim rozumowaniu pojawia się już dwa zdania dalej, cytuję: „Inaczej sytuacja wygląda w przypadku przenośnych fotoradarów, z których korzysta straż miejska i gminna.”
Czemu Gminy nie powinny karać (w domyśle zarabiać) tyle samo co rząd??? Przecież każą tych samych krwiożerczych kierowców łamiących to samo prawo???